Wystawa poplenerowa pt. "Plener malarski i warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży" jest czynna od 29.06.2018 do 20.08.2018 w godzinach pracy muzeum. Kuratorem wystawy jest Ewa Kalinowska-Maćków.
Na wystawie prezentowane są prace artystów oraz  prace dzieci i młodzieży. Plener malarski odbył się w czerwcu, a jego  uczestnicy prowadzili również warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.
Plener zorganizowało Stowarzyszenie Pożytku Publicznego im. Bronisławy Adamskiej Absolwentów 1 Liceum
Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach. W jego realizację zaangażowany był prezes Stowarzyszenia Jan Bażyński i Edward Maćków z urodzenia Głubczyczanin. Większość kosztów pleneru sfinansowała Gmina Głubczyce.

Wydarzenie publiczne- Wernisaż w muzeum w dniu 29.06.2018 r.- fotografie udostępnione przez Mateusza Kitkę